אודות הסביבה שלנו:

במסגרת הוראת המדעים בבית ספרנו נעשים מאמצים להטמיע את השימוש במחשב במסגרת הלימודים בכיתות. זאת על מנת להפוך את המחשב לחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה.
בסביבה זו, חיברנו, ערכנו ואספנו משימות בנושאים שונים ומגוונים הקשורים לתחום המדעים על פי תוכנית הלימודים במדעים (לפירוט התוכנית לחצו כאן).
חלק מהנושאים מהווה חשיפה נוספת והעמקה לתוכנית הגרעין הנלמדת בכיתה, חלק אחר מהנושאים אינו קשור ישירות לתוכנית הנלמדת בכיתה אך מהווה חלון לנושאים נוספים מתחום המדעים. פיתוח הסביבה בא לענות על הצורך ל "בנק משימות" זמינות ברמות שונות עבור תלמידים. בצורה זו המורה בכיתה יכולה על פי שיקול דעתה להפנות תלמידים לביצוע משימות בזמן שיעור, לאחר שסיימו את מטלות החובה, בביתם, או בזמן שיעור משולב מחשבים המוקדש לאחד הנושאים. ניתן למצוא בין המשימות גם משימות שאינן מקושרות מחשב, אך העובדה שהן מופיעות באופן זמין בסביבה זו מקלה על התלמידים את הגישה למשימה, וכפי שעולה מן השטח, העבודה במחשב מעלה את המוטיבציה לביצוע משימות.
בנוסף למשימות שחוברו בבית ספרנו, ניתן למצוא בין המשימות גם קישורים למשימות בנושאים שונים אשר נמצאות באינטרנט באופן חופשי. התפקיד שלנו במקרה זה היה לערוך פתיח למשימה ולקשר אותה לרשימת הנושאים במקום המתאים.

מטרות הלמידה המתוקשבת:
  1. פיתוח לומד עצמאי, תוך שימוש במקורות מידע אינטרנטיים מגוונים.
  2. הקניית מיומנויות מחשב מתקדמות ותרגולן.
  3. פתרון לצורכיהם המיוחדים של תלמידים, ע"י פתוח בנק פעילויות ברמות קושי שונות.
  4. עידוד הגישה למטלות התל"נ. תלמידים רבים כיום מחוברים מאוד אל פעילויות מחשב ומקבלים בשמחה משימות תל"נ מתוקשבות .
  5. מפגש בין גילאי. משימות מתוקשבות מתבצעות על ידי תלמידים בשכבות גיל שונות תוך כדי עזרה הדדית והשלמת ידע בתחומים שונים. היות והמחשב מאפשר פתיחה ושבירה של מוסכמות השעה והכיתה בהוראה.
  6. הרחבה והגמשה של "זמן תלמיד- מורה" ו"זמן תלמיד - תלמיד". בקיום פורום באינטרנט שבו ניתן לדון בנושאים העולים בכיתה ובנושאים טכנולוגים ומדעיים העולים מן המשימות הנמצאות "בסביבה הלימודית המתוקשבת".

תוכנית לימודים נוספת מרצון תל"נ
הרחבה או העמקה של תכנית הלימודים הרגילה. הלימודים כוללים גם עבודות יצירתיות או השוואתיות וכו'. תכנית הלימודים הנוספת הינה רשות בלבד. עוד על נושא התל"נ ניתן למצוא באתר דרור, בפירוט על בית הספר.

האתר נבנה ע"י CookieMonster, תודה לאלון חצרוני שעזר

צומת בני דרור, דואר תל-מונד, מיקוד 40600, טלפון 7613777-09 פקס 7962771-09
צור קשר ודווח על תקלות, חומרי הלמידה נכתבו ופותחו ע"י מרב יקיר ותמי דסה- מורות למדעים
כל הזכויות שמורות לקרית חינוך דרור 2003© הקמה, צוות אתר דרור